خانه / اخبار / پیش‌بینی رئیس سازمان بورس از آینده بازار سرمایه

پیش‌بینی رئیس سازمان بورس از آینده بازار سرمایه

شاپور محمدی گفت: فرصت های رشد در اقتصاد ایران و بازار سرمایه فراهم است.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از شادا شاپور محمدی گفت: فرصت های رشد اقتصاد ایران با اقتصادهای دیگر قابل مقایسه نیست؛ همین رشد ۵ درصدی که کشور ما تجربه می کند و البته فرصت های رشد ما بالاتر از این حرف هاست که در بسیاری از کشورهای دیگر مطلقا وجود ندارد.
وی گفت: در آینده شاهد رشدهای خوبی در بازار خواهیم بود و اتفاقات و هیجاناتی که همزمان با برخی تحولات سیاسی جهان رخ می دهد، تنها آثار کوتاه مدت دارد و در بلندمدت مردم و سرمایه گذاران با جستجو و کار روی پتانسیل ها حتما به عوامل بنیادی توجه بیشتری دارند.

محمدی اظهار داشت: همیشه چه قبل از اینکه به سازمان بورس بیایم و چه الان این را گفته ام که سرمایه گذاران در بورس ما بسیار هوشمند و با تحلیل عمل می کنند و این تحلیل ها قطعا عوامل بنیادی و فرصت های رشد بازار سرمایه را در نظر خواهد داشت.

وی در ادامه به جداسازی سامانه معاملاتی فرابورس و بورس اشاره کرد و گفت: این اقدام خوبی بود که انجام شد و واقعا به تخصص و عِرقی که دوستان فن آوری روی سامانه ها و سلامت معاملات دارند افتخار می کنم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: همه دوستان و همکاران در سازمان بورس، فرابورس، بورس کالا، بورس انرژی، شرکت فن آوری و سپرده گذاری همفکری می کنند که این سامانه ها از آنچه هست، قوی تر شود و پایداری بیشتری داشته باشد.

سخنگوی سازمان بورس در پایان ابراز امیدواری کرد: جوانان ایرانی بتوانند در توسعه سامانه ملی نقش داشته باشند و ابزارهای جدید، این امکان را در اختیار بگذارد که بتوانیم شاهد موفقیت های بیشتر در این حوزه باشیم.

پاسخ بدهید