خانه / اخبار / “اتکام” ۱۵۵ میلیاردی دوشنبه معرفی می شود/ زمان احتمالی عرضه اولیه ۱۰ درصد

“اتکام” ۱۵۵ میلیاردی دوشنبه معرفی می شود/ زمان احتمالی عرضه اولیه ۱۰ درصد

شرکت بیمه اتکایی امین که با سرمایه ۱۵۵ میلیارد تومانی به عنوان دومین بیمه اتکایی در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده ، دوشنبه این هفته معرفی می شود تا در اولین زمان ، ۱۰ درصد سهام آن عرضه اولیه شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد بیمه اتکایی امین از ۲۵ شهریور سال جاری در بازار دوم فرابورس با نماد معاملاتی ” اتکام “، ساعت ۱۴ دوشنبه هفته جاری در باشگاه بیمه ایران، این شرکت برای سرمایه گذاران و خبرنگاران معرفی می شود تا در صورت موافقت نهایی سهامداران و مسئولان فرابورس در اولین زمان عرضه اولیه شود.

پیگیری های بورس پرس نشان می دهد با توجه به ارایه همه اطلاعات در کدال ، این عرضه احتمالا” سه شنبه جاری ۲۲ دی و با احتمال ضعیف تر چهارشنبه و شاید هم هفته آینده خواهد بود اما باید منتظر تصمیم نهایی مسئولان و اطلاعیه رسمی فرابورس بود.

براساس این گزارش، پیش از این بیمه اتکایی ایرانیان با سرمایه ۱۵۳ میلیارد تومانی از ۲۲ مهر ۹۲ با قیمت ۱۰۴ تومانی هر سهم در بازار پایه معاملات فرابورس حضور داشته و از دی سال گذشته به بازار اول منتقل شده است.

بنابراین شرکت بیمه اتکایی امین ، دومین بیمه اتکایی در بازار دوم معاملات فرابورس خواهد بود.

بیمه اتکایی یا بیمه مجدد، شرکتی است که شرکت‌های بیمه دیگر را که خود از ضررهای احتمالی مصون نیستند، بیمه می‌کند.

” اتکام ” که از سال ۸۲ تاسیس شده، دارای سرمایه اسمی ۱۵۵ میلیارد تومانی و سال مالی ۳۱ شهریور بوده و سود عملیاتی آن در سال مالی ۹۴ بیش از ۲۸۸٫۸ میلیارد تومان و معادل ۱۵۴ ریال ( حسابرسی نشده) بود. این شرکت اولین سود هر سهم سال مالی شهریور ۹۵ را ۲۴۹ ریال پیش بینی کرده است.

قرار بود مجمع سالانه سال مالی شهریور ۹۴ ساعت ۱۰ روز یکشنبه ۲۷ دی در جزیره کیش برگزار شود اما این مجمع لغو شد.

در ترکیب سهامداری این شرکت هم بیمه ایران و آسیا با مالکیت ۲۰  و ۱۶٫۸ درصد ، شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران با ۱۶٫۲ ، سرمایه‌گذاری سبا و صبا تامین ۱۱٫۱ و ۱۰٫۸ درصد، بیمه ایران معین ۸٫۹ ، بیمه البرز و بیمه دانا هر کدام ۷ درصد ، بیمه معلم ۱٫۶ و کارگزاری بورس بیمه ایران ۰٫۶۰ حضور دارند.

پاسخ بدهید